Rozstrzygnięto konkurs

„Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych”

VI edycja konkursu „Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych” rozstrzygnięta. 17 czerwca 2016 r. obradowała kapituła VI edycji konkursu „Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych”. Dnia 25 maja br. minął termin nadsyłania prac w konkursie „Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych”. Zarejestrowanych i ocenionych zostało 14 prac nadesłanych przez 13 szkół gimnazjalnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a nadesłane prace wysokim poziomem merytorycznym oraz zaangażowaniem młodzieży i nauczycieli.

Nasz projekt gimnazjalny otrzymał wyróżnienie, zajęliśmy 6 miejsce. Gratulujemy uczestnikom projektu.

Więcej na: http://kohr.kujawsko-pomorskie.pl/nowa/czytaj/konkursy-i-festiwale/476


PROJEKT EDUKACYJNY „RATUJMY PSZCZOŁY”

Projekt realizuje klasa 1/2 AG. W ramach projektu odbyła się wycieczka do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Tam uczniowie spotkali się z pszczelarzem, który opowiedział o życiu i pracy pszczół oraz roli pszczelarza. Uczniowie mogli spróbować pszczelich produktów (miodu, pyłku). Własnoręcznie wykonali świece z pszczelego wosku.

DSCN2861 DSCN2864

Poznali wykorzystanie miodu w kuchni – na zajęciach praktycznych w Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie samodzielnie przygotowywali pierniki. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej wyglądu, życia i roli pszczół w przyrodzie. Samodzielnie wykonali lapbooki, gry planszowe, modele pszczół oraz gazetkę ścienną.

DSCN2878 DSCN2964

DSCN3181 DSCN3185

WP_20151215_12_56_27_Pro


W realizację projektu edukacyjnego "Ratujmy pszczoły" włączyli się pracownicy świetlicy szkolnej i ich podopieczni.

Wyjazd do pasieki i spotkanie z pszczelarzami. Uczniowie dowiedzieli się o pracy pszczelarzy i roli pszczół w przyrodzie.

 DSCN3310 DSCN3303

DSCN3319 DSCN3296

DSCN3326

06 kwietnia 2016 roku odbył się apel szkolny „Ratujmy pszczoły” – gościli na nim zaproszeni pszczelarze oraz podsumowano międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez świetlicę szkolną.

DSCN3369 DSCN3366

DSCN3372